Rytualne korzystanie ze świec wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim te elementy dekoracyjne domu czy mieszkania zapewniają przyjemny zapach, który subtelnie rozprasza się we wnętrzach. Świece sojowe wpływają relaksująco i odprężająco. Są nieocenione podczas zimnych wieczorów, romantycznej kolacji czy zwykłych aktywności, na przykład oglądania ulubionego serialu. Obecnie na rynku istnieje wiele różnorodnych olejków do świec, które zapewniają niesamowite doznania zapachowe. 

Zapachy do świec sojowych – jakie są rodzaje? 

W szerokim asortymencie Topwosk każdy może znaleźć zapachy do świec sojowych zgodne z indywidualnymi preferencjami i potrzebami. Bardzo popularne są olejki zapachowe do świec przeznaczone na konkretne okresy, na przykład Świąt Bożego Narodzenia. W tym przypadku dostępne są zapachy lasu (sosna, świerk, jodła), bądź mieszanki imitujące pierniki i inne domowe wypieki. Dla miłośników kwiatów i innych roślin najlepszym wyborem będą olejki zapachowe do świec będące odpowiednikiem zapachu jaśminu, frezji, konwalii, róż, bergamotki, bzu, eukaliptusu czy lawendy. Równie chętnie wybierane są zapachy owocowe, na przykład jabłka, pomarańczy, mandarynki, truskawki, maliny i czereśni. 

zapach do świec sojowych owoce leśne

Olejki zapachowe do świec – oryginalne zapachy 

Niewątpliwe istnieje grupa zapachów, która zdecydowanie wyróżnia się wśród innych. Ciekawym połączeniem może być tytoń z czekoladą, zapach ciasteczek, kawy z kokosem, bambus oraz gałka muszkatołowa. Zapachy do świec sojowych dające aromat przypraw i ziół są bardzo intensywne i rzeczywiście pachną niemal identycznie jak cynamon, mięta, pieprz oraz wanilia. 

Olejki do świec pozwalają na uzyskanie bardzo przyjemnego zapachu w każdym pomieszczeniu. Szeroki wybór gwarantuje, iż każdy może znaleźć ulubiony zapach i cieszyć się nim każdego wieczora.