Chcesz rozpocząć swoją przygodę z robieniem świec, ale nie wiesz jakie akcesoria wybrać ? A może już robisz własne świece i szukasz nowych akcesoriów do robienia świec? Jak powszechnie wiadomo świeczki, a zwłaszcza te dobrze wykonane i pachnącą kochają wszyscy. Odpowiednio wybrane akcesoria do robienia świec sprawią, że nie tylko świeca będzie idealna, ale także praca przy robieniu tej świecy będzie dużo przyjemniejsza i prostsza.

Podstawowe akcesoria do robienia świec

Do zrobienia świecy podstawowym składnikiem będzie wosk, ale bez odpowiednich akcesoriów nie powstanie dobra a przede wszystkim wyjątkowa świeca. Na samym początku warto postawić na podstawowe, a także niezbędne akcesoria do robienia świec a oto kilka z nich:

  • Knot, 
  • Naczynia i formy,
  • Zapachy,
  • Barwniki,
  • Dodatki i ozdoby,
  • Rondelek do rozpuszczania wosku/parafiny, 
  • Drewniany patyczek.

Są to podstawowe akcesoria do robienia świec, bez których produkcja świec stoi w miejscu. Wybór akcesoriów do świec w sklepach jest bardzo duży i różnorodny. Tak naprawdę przy wyborze akcesoriów do świec ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.

akcesoria do robienia świec

Wybór akcesoriów do świec

Zazwyczaj to pomysł na świece jest najbardziej przydatną wiedzą przy wyborze akcesoriów do świec. Na początku trzeba wybrać rodzaj i określić ile metrów knota jest potrzebnych do stworzenia świecy. Następnie kolor świecy, który zostanie nadany poprzez barwnik, a tych jest do wyboru cała paleta kolorów. Kolejnym akcesorium do robienia świec jest zapach a właściwie olejek zapachowy, który może mieć aromat świątecznego piernika, a także aromaty owocowe czy kwiatowe. Wybór jest naprawdę duży. Dodatki, jakie można wybrać to kamyki, muszelki, płatki kwiatów czy też same kwiaty. Wybór tego akcesoria do robienia świec uzależniony jest od tego, jak ma wyglądać świeca. Nie można też zapomnieć o ręczniku papierowym, drewnianym patyczku do mieszania wosku/parafiny czy o spinaczach lub taśmie do unieruchomienia knota.