W marketach budowlanych można znaleźć wiele gadżetów kuchennych, które potrafią w znacznym stopniu ułatwić życie. Bez wielu z nich trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Ułatwiają bowiem sprzątanie, gotowanie lub zarządzanie przestrzenią kuchenną. Jeśli chodzi o tą ostatnią kwestię, zachowanie porządku i odpowiedniej ilości wolnego miejsca w kuchni często stanowi nie lada wyzwanie. Przechowywanie wciąż przybywających akcesoriów kuchennych wymaga większej ilości szafek oraz szuflad, a przecież ilość miejsca w kuchni jest ograniczona. Na szczęście rozwiązaniem takiego problemu są kosze wysuwane do szafek kuchennych, czyli tzw. szafki cargo. Czym właściwie są szafki cargo do kuchni oraz jakie mają zastosowanie? Odpowiedź poznasz w tym artykule.

Kosze cargo w kuchni – czym właściwie są?

cargo w kuchni

Szafki cargo do kuchni sprawdzą się zarówno w dużych, jak i nieco mniejszych przestrzeniach kuchennych. Kosze wysuwane do szafek kuchennych przeznaczone są do przechowywania produktów. Ich montaż jest niezwykle prosty, a same kosze cargo w kuchni umożliwiają łatwy i szybki dostęp do umieszczonych w nich rzeczy. Ich odpowiedni montaż sprawia, że są bardzo ciche i nie trzaskają. Zastosowanie koszy cargo w kuchni w znacznym stopniu ułatwia organizację oraz segregację produktów, a także pozwala na wypełnienie wolnych przestrzeni kuchennych.

Jak wybrać odpowiedni kosz cargo?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele modeli koszy cargo. Różnią się one przede wszystkim kształtem oraz rozmiarem. Tak duża różnorodność pod tym względem pozwala na wybranie idealnego kosza cargo, który doskonale wypełni wolne przestrzenie między meblami kuchennymi. Najwęższe szafki cargo do kuchni dostępne na rynku liczą bowiem 15 centymetrów i mogą udźwignąć dość dużą ilość produktów.