W ciągu ostatnich kilku lat nadruki botaniczne stały się popularnym trendem w projektowaniu wnętrz. Wydruki botaniczne zawierają obrazy roślin i kwiatów, które mogą sprawić, że każda przestrzeń poczuje się bardziej naturalna, relaksująca i odświeżająca. Niestety, wiele firm sprzedających plakaty botaniczne jest nieosiągalnych dla większości entuzjastów wystroju domu. Na szczęście nie trzeba wydawać małej fortuny, aby posiadać te piękne dzieła sztuki. Możesz pobrać darmowe plakaty botaniczne z różnych zasobów online i użyć ich, aby łatwo uaktualnić swój dom lub przestrzeń biurową. Niezależnie od tego, czy wolisz proste monochromatyczne obrazy, czy ekstrawaganckie projekty z dużą ilością kolorów, istnieje plakat botaniczny na każdy gust i budżet.

plakaty botaniczne

Co to jest plakat botaniczny?

Plakaty botaniczne przedstawiają obrazy roślin, kwiatów i innej flory. Zazwyczaj są one w formie plakatu, choć niektóre mogą być wydrukowane na płótnie. Obrazy te są zazwyczaj proste i skupiają się na samej roślinie, a nie na otaczającej ją scenerii. Wydruki botaniczne mogą być również określane jako plakaty kwiatowe, plakaty przyrodnicze lub plakaty sztuki kwiatowej. Można je wykorzystać do dodania dekoracyjnego akcentu do ścian, okien lub dowolnej innej powierzchni w domu. Są one często używane jako dekoracje roślinne w pomieszczeniach, choć mogą być również piękną oprawioną sztuką ścienną. Podczas gdy wiele plakatów botanicznych jest rysowanych ręcznie, inne są tworzone przy użyciu grafiki komputerowej z prawdziwymi obrazami roślin.

Wskazówki dotyczące wyboru właściwego plakatu botanicznego

Wybierając plakat, weź pod uwagę ogólny wystrój swojego domu i rośliny, które są przedstawione na obrazie. Możesz również wziąć pod uwagę swoje gusta i gusta innych osób mieszkających w Twoim domu. Podczas gdy wszystkie te plakaty są wydrukami botanicznymi, różnią się one znacznie pod względem projektu i stylu. – Jeśli chcesz mieć obraz, który przedstawia konkretny rodzaj rośliny, możesz znaleźć plakaty, które zawierają tylko jeden gatunek. Jeśli chcesz obraz, który zawiera wiele różnych roślin, możesz znaleźć plakaty, które zawierają kilka gatunków. – Niektóre plakaty mają ozdobne wzory z dużą ilością szczegółów. Inne zawierają proste obrazy, które są łatwe do dopasowania z ogólnym wystrojem. Możesz chcieć rozważyć ilość szczegółów w obrazie przy wyborze plakatu, zwłaszcza jeśli chcesz go oprawić i powiesić na ścianie. – Możesz również chcieć rozważyć kolory użyte w obrazie przy wyborze plakatu. Możesz chcieć dopasować kolory w plakacie do kolorów w wystroju Twojego domu.

Nie czekaj, wybierz plakaty botaniczne!

Jeśli kochasz rośliny, ale nie masz czasu lub zdolności do utrzymania ich przy życiu, plakaty botaniczne są świetną alternatywą. Mogą one łatwo przekształcić pokój i sprawić, że poczuje się on bardziej zrelaksowany i naturalny. Istnieje wiele darmowych plakatów botanicznych dostępnych online, więc nie musisz wydawać dużo, aby dodać ten element dekoracyjny do wystroju domu lub biura.