Dekoracje ścienne to jedne z najczęściej wykorzystywanych dodatków w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane plakaty do salonu umożliwiają szybką zmianę przestrzeni i nadają jej indywidualnego charakteru. Można je również zastosować w różnych stylizacjach.

Jak wybrać plakat do salonu?

Umiejętnie dopasowane plakaty do salonu nadają wnętrzu wyrazistości, dobrze sprawdzają się we wnętrzach urządzonych klasycznie, jak i w nowoczesnych stylizacjach. Nowoczesny plakat do salonu może być dobrym rozwiązaniem w aranżacji industrialnej, np. na tle szarych metalicznych ścian plakaty wykonane z biało czarnych zdjęć pustych fabryk. Dobierając plakat do salonu, należy zwrócić uwagę na:

 – osobiste zainteresowania, plakat powinien przedstawiać motywy zgodne ze stylem życia domowników,

 – zabarwienie, chcąc ożywić wnętrze, trzeba wybrać wyraziste i energetyczne kolory, z kolei pastelowe i stonowane barwy wyciszają pomieszczenie,

 – sposób montażu i wymiary plakatu, przed zakupem należy dokładnie wymierzyć ścianę, na której ma zawisnąć tego rodzaju dodatek.

nowoczesny plakat do salonu

Zestawy plakatów na ścianie

Ściana w salonie często jest dekorowana całymi galeriami z plakatów. Taka kompozycja zazwyczaj stanowi centrum całej aranżacji, skupia uwagę, akcentuje wystrój i tworzy ciekawy efekt. Nowoczesny plakat do salonu powinien mieć grafikę wysokiej jakości, aby druk był estetyczny i czytelny. Wielkość zestawu plakatów powinna być uzależniona również od tego, na jaką ilość się decydujemy. Plakaty do salonu mogą być także wykonane w poziomie lub w pionie. Pozytywny nastrój przynoszą minimalistyczne delikatne szkice i motywy kwiatowe.