Oświetlony podjazd przed garażem? Jak najbardziej. Jeżeli tylko ktoś może zdecydować się na zastosowanie takiego rodzaju oświetlenia, to jak najbardziej powinien się na nie zdecydować. Pomocne w tym względzie okażą się lampy gruntowe. Do ich zakupu trzeba podejść z odpowiednim zaangażowaniem. Po to, aby mieć pewność, że wykorzystuje się dobre lampy, które na dodatek odporne są na uszkodzenia mechaniczne.

O czym trzeba pamiętać?

Chociażby o tym, że przy każdej lampie gruntowej powinien zostać wykonany odpowiedni drenaż. Po to, aby mieć pewność, że woda zostanie odprowadzona i nie będzie niekorzystnie wpływać na działanie samego oświetlenia. Po drugie – nie ma czegoś takiego jak uniwersalne lampy do gruntu. Zanim lampa gruntowa zostanie zakupiona, w pierwszej kolejności trzeba dokładnie zdać sobie sprawę z tego, gdzie ona ma zostać dokładnie zastosowana. Czy będzie się ją wykorzystywało faktycznie do oświetlenia podjazdu? Lampy najazdowe do takich miejsc są specjalnie dedykowane. Czy też potrzebne będzie coś do oświetlenia domu lub ścieżek, jakie znajdują się na ogrodzie. Tak, każde z tych miejsc wymaga zastosowania innego źródła światła, jak również dopasowanej do niej oprawy.

Solarne lampy wpuszczane

Lampy gruntowe cieszą się dużą popularnością i nikt nie powinien mieć problemu z ich zakupem. Można podzielić je na dwie grupy. Pierwsza to ta grupa lamp, która potrzebuje specjalnie przygotowanej dla nich instalacji elektrycznej. Druga – to solarne lampy gruntowe, które są praktycznie bez kosztowe. Doskonała opcja dla osób, jakie chcą zaoszczędzić na prądzie. Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że ten format lamp należy potraktować jako element dekoracyjny. Są one w stanie dać niewielką ilość światła i nie mogą być traktowane jako główne punkty świetlne. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że można je założyć w dowolnym momencie. Nie trzeba angażować do tego specjalnych projektów – w przeciwieństwie do lamp, które mają jednak pełnić funkcję głównych punktów świetlnych w ogrodzie.