Kabina prysznicowa to standardowe wyposażenie łazienki. Pozwala ona nie tylko szybko i oszczędnie się umyć, lecz również doskonale pasuje do każdego wnętrza. Pomimo jednak tak dużej popularności tego rozwiązania, w dalszym ciągu wielu inwestorów nie zna cech, którymi powinni się kierować podczas kupowania takiego elementu. Czas najwyższy to zmienić.

Jaki rodzaj kabiny wybrać?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą na samym początku jest to, jaki rodzaj takiej kabiny wybrać. Na rynku znaleźć można wiele wariantów, czyli np. kabiny prysznicowe kwadratowe, półokrągłe czy też modele wnękowe lub asymetryczne. Możliwości jest w tym wypadku naprawdę wiele. Co jednak poleca się wybrać?
Wybór konkretnego modelu uzależniony jest tak naprawdę od tego, jak zagospodarowana jest łazienka, a także jak wiele posiada się w niej przestrzeni. W przeważającej większości polskie łazienki to dość mała przestrzeń, dlatego często polecana jest kabina prysznicowa 80×80 kwadratowa, która jest bardzo funkcjonalna, a jednocześnie nie zajmuje wiele miejsca.

Materiał wykonania

Kolejnym bardzo ważnym zagadnieniem, którego nie można zignorować podczas kupowania kabiny prysznicowej, jest to, z jakiego materiału ma ona być wykonana. Co jest więc dostępnego na rynku?
Obecnie w sklepach (np. w sklepie online admix.pl) dominują dwa materiały, z których wykonuje się kabiny prysznicowe. Mowa tu jest o tworzywie sztucznym, a także o hartowanym szkle. Czym się oba rozwiązania cechują? Tworzywo sztuczne jest z całą pewnością znacznie tańsze, co wpływać będzie na niższą cenę całej kabiny. Jest to również rozwiązanie bardzo bezpieczne, ponieważ nigdy nie dojdzie do rozbicia, jak w przypadku szkła. Jeśli chodzi o wady, to plastik może zostać dość szybko porysowany, a także ma tendencję do matowienia, co nie prezentuje się zbyt ładnie.
Jeśli chodzi o szkło hartowane, to jest ono oczywiście o wiele droższe, lecz jednocześnie ładniejsze, a także znacznie łatwiejsze do utrzymania w dobrym stanie wizualnym.