Wybór odpowiedniego oświetlenia przedpokoju jest bardzo ważny. To jest pomieszczenie, które widziane i oceniane jest z pierwszym spojrzeniem po otwarciu drzwi. Niezależnie czy zauważone przez ramię właściciela, oglądane drugi czy dziesiąty raz. Za każdym razem przynosi inne wrażenie. Dlatego tak znaczące jest, zadbanie o wygląd i idealne oświetlenie korytarza. Jak zrobić to odpowiednio i na co zwrócić uwagę?

Główne zasady budowania światła

Przeważająca większość przedpokojów są bez dostępu światła dziennego. Wszystko za sprawą braku okien, dlatego warto nadrobić to dobrym oświetleniem. Właściwy wybór nie będzie męczył oczu, ułatwiał szukanie ubrań w szafach, przeglądanie się w lustrze, a na nawet optycznie powiększy przestrzeń. Ostatni punkt jest dość istotny, bo metraż większości korytarzy jest dość mocno ograniczony. Ważne jest dobranie barwy światła pod osobiste preferencje oraz styl. Zimna sprawdzi się w bardziej nowoczesnych wnętrzach, ciepła do podkreślenia przytulności, a neutralna będzie uniwersalnym rozwiązaniem. Dodatkowo wskaźnik strumienia świetlnego powinien być wysoki, dzięki temu będzie jaśniej. Im więcej punktów świetlnych, tym lepiej! Wejdź i sprawdź https://mlamp.pl/pl/menu/oswietlenie-holu-przedpokoju-158.

Aranżacja sufitu i dobór lamp

Oświetlenie przedpokoju powinno być dobrane do stylu wnętrza, doda to jeszcze większego charakteru. Istnieją jednak uniwersalne rozwiązania, które wpasują się wszędzie. Mowa o plafonach i lampie led downlight, które dla oka są dość neutralne i nie przyciągają go. Warto jednak przemyśleć bardziej indywidualne pomysły i wybór kinkietów czy lamp szynowych do panującego stylu.