Każdy z nas uwielbia otaczać się pięknymi przedmiotami. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż im lepiej ozdobione i przytulniejsze wydaje się wnętrze, tym nasz wypoczynek i nastrój ulega znacznej poprawie. W związku tym głównie przy urządzeniu wnętrza, zwracamy uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal. Tak więc jak dobrać ramki do obrazów odpowiednie do stylu w jakim zostało urządzone pomieszczenie?

Ramki nowoczesne do wnętrz w stylu glamour i minimalistycznym

Zarówno wnętrza w stylu glamour, jak i te w stylu minimalistycznym, choć na pierwszy rzut oka pochodzą ze skrajnych koncepcji, to jednak mają jeden punkt wspólny.

ramki na plakaty

Otóż dekoracje są w tego typu wnętrzach niezwykle ważne. Jeśli więc dobieramy ramki do plakatów czy ramki do obrazów warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Mianowicie, w przypadku wnętrz w stylu glamour powinny one być:

  • w maksymalnie prostej formie
  • odcieniu złota lub srebra
  • ozdobione błyszczącymi cyrkoniami lub brokatem

Z kolei, jeśli szukamy odpowiednich ramek do wnętrza minimalistycznego, powinniśmy stawiać przede wszystkim na:

  • prostotę formy
  • ramki w geometrycznych kształtach
  • ramki utrzymane w odcieniach bieli, czerni lub szarości

Ramy do obrazów idealne do wnętrz klasycznych

W przypadku wnętrz klasycznych, dominującym materiałem jest oczywiście drewno. Ten majestatyczny surowiec pozwala na uzyskanie we wnętrzu maksymalnej przytulności i znacznie je ociepla. Tak więc ramy do obrazów, które idealnie sprawdzą się w tego typu wnętrzach również powinny być wykonane z tego materiału.

Najlepiej, by widoczne na nich były słoje i sęki, co dodatkowo podkreśli elegancję pomieszczenia. Drewno ma tą zaletę, że występuje w wielu odcieniach, więc z powodzeniem będzie można dopasować tego typu ramki do koloru surowca, który już we wnętrzu występuje. Całość nabierze niezwykle oryginalnego i przytulnego wydźwięku.