Wieszaki na ręczniki do łazienki to praktyczne wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym tego typu pomieszczeniu. Poszczególne ręczniki mogą służyć do wycierania rąk, twarzy lub całego ciała i mogą być wieszane na różnorodnych produktach. W sprzedaży dostępne są bowiem wieszaki stojące lub montowane na grzejniku lub na ścianie.

Gdzie powinny być umieszczane wieszaki na ręczniki do łazienki?

złoty wieszak do łazienki

Wybór typu wieszaka zależy przede wszystkim od układu i wielkości danej łazienki. Zwykle tego typu produkty umieszczane są w okolicy umywalki, kabiny prysznicowej lub wanny. W małych pomieszczeniach warto wybierać uniwersalne haczyki wykonane z plastiku czy chromu oraz modne w ostatnim czasie relingi.

Czym należy się kierować wybierając wieszaki na ręczniki do łazienki?

Podczas wyboru konkretnych produktów należy brać pod uwagę ilość osób, które mają korzystać z danego pomieszczenia. W przypadku kilku osób ważne jest zapewnienie dostatecznie dużej powierzchni wieszaka, która umożliwia swobodne rozwieszenie ręczników. Dzięki temu mogą one swobodnie schnąć. W przeciwnym razie może dochodzić do rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych oraz pojawiania się przykrego zapachu.

Na jakie inne cechy wieszaków należy zwracać uwagę?

Wieszaki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów. Muszą być one odporne na wilgoć oraz podwyższoną temperaturę. Poza tym, w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są produkty wolnostojące oraz montowane na drzwiach czy na ścianie. Produkty wolnostojące umożliwiają wygodne przestawianie ich w dowolne miejsce oraz szybką zmianę aranżacji danej przestrzeni. Tego typu produkty zajmują jednak dużo miejsca, a w razie nieuwagi mogą ulec przewróceniu i uszkodzeniu. Godnym polecenia rozwiązaniem jest zatem montaż wieszaków i relingów na ścianie. Co ważne, nie zawsze konieczne jest nawiercanie ścian, ponieważ wybrane produkty montowane są za pomocą taśm samoprzylepnych. Klej zawarty w tego typu wyrobach jest odporny na działanie wilgoci oraz detergentów używanych podczas sprzątania łazienki. Wiszący łazienkowy wieszak na ręcznik może być wykonany z plastiku, drewna lub chromu, a jego wybór zależy od stylu danego wnętrza.