Są wnętrza, które wręcz stworzono dla określonych rodzajów dodatków. Takim wnętrzem jest chociażby pomieszczenie urządzone w stylu postindustrialnym. Warto wyposażać je w loftowe dodatki, wśród których dominującą rolę musi odegrać zegar ścienny do salonu.

Wyjątkowy zegar loftowy

W swej klasycznej wersji, zegar „typu loft” jest dość masywny. Składa się on z dość masywnej tarczy, która – wraz z numeracją godzin – nie jest jednolita, lecz jedynie „zarysowana” za pomocą stalowego pręta. Całość jest zwykle dość duża, gdyż tarcza tegoż zegara może mieć nawet 30 – 40 cm średnicy. Naturalnie zegar ten nie będzie pełnił swej klasycznej roli. Warto jednak podkreślić, że duże, masywne wskazówki można przesuwać samodzielnie, to jest zgodnie z własnymi preferencjami.

Standardowe wariacje loftowych dekoracji

zegar ścienny loftowy

Loftowy zegar ścienny do salonu wcale nie musi być duży, masywny i mało funkcjonalny. Wręcz przeciwnie – coraz częściej stawia się na mniejsze, bardziej kompaktowe modele. Tarcza w nich jest zabudowana w standardowy sposób, choć cyfry w wielu projektach takich zegarów wciąż mają formę brył 3D. Co ciekawe, większość tych zegarów utrzymana jest w barwie charakterystycznej, głębokiej czerni. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż jest to barwa standardowa dla tego właśnie stylu. Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć i taki zegar, który będzie utrzymany np. w brązowej kolorystyce.

Motyw rozchodzących się promieni

Często się zdarza, że loftowy zegar ścienny do salonu jest – pod względem stylistycznym – oparty na motywie rozchodzących się promieni. Tak naprawdę jest to wzór bardzo popularny, przy czym nie należy go utożsamiać wyłącznie z wnętrzami loftowymi. Modele w kształcie np. Słońca sprawdzą się również we wnętrzach stricte nowoczesnych.

Podsumowując, loftowy zegar ścienny do salonu może być wyjątkowy. I nie musi być oparty wyłącznie na czerni!