Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Czas spędzany na przygotowywaniu posiłków powinien być spędzony w sposób niemęczący oczu, a do tego niezbędne jest dobre oświetlenie.

Oświetlenie główne

Oświetlenie do kuchni z elampy.pl powinno równomiernie rozjaśniać całe pomieszczenie. W kuchniach utrzymanych w ciemnej kolorystyce światło powinno być cieplejsze, w tych jasnych chłodne. Może ono przyjmować formę dużego żyrandolu lub punktowych lampek bądź kinkietów. W kuchniach o tradycyjnym wyglądzie o wiele lepiej sprawdzi się żyrandol. Punkty światła rozmieszone na suficie dokładnie oświetlają jej zakamarki, a jednocześnie są cięższe do utrzymania w czystości i zamontowania.

Ledy nad blatem roboczym

Blat roboczy to ten element kuchni, nad którym spędzamy najwięcej czasu. Ledy jako- idealne rozwiązanie do pomieszczeń gdzie światło jest rzucane z góry, a nie rozświetla całego blatu. Taśmy ledowe są dobrym rozwiązaniem, nie zużywają dużych ilości prądu, a jednocześnie dają wystarczającą ilość światła, aby dopełnić efekt pomieszczenia przystosowanego do wygodnej pracy. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie taśm RGB, dzięki którym możemy wybrać dowolny kolor i barwę światła.

Dodatkowe oświetlenie nad stołem jadalnianym 

Stół jako miejsce spożywania posiłków może nadawać odpowiedni wygląd kuchni. Aby podkreślić jego znaczenie, wiesza się nad nim osobnym żyrandol. Tutaj popularne są lampy w postaci zwisających kul. Równie interesującą propozycją są długie zwisające świecące listki. Przed zastosowaniem dodatkowego oświetlenia nad stołem należy się jednak zastanowić czy na pewno chcemy tak bardzo zwrócić na niego uwag.