Choć kilkanaście lat temu gałki meblowe zostały zastąpione prostymi uchwytami relingowych, to teraz coraz więcej osób decyduje się na to, by znowu zamontować je w swoich meblach. Nic dziwnego, gdyż efektowne, eleganckie gałki do mebli doskonale sprawdzają się prawie przy każdych meblach. Gdzie i jakie gałki zamontować? Jakie modele są obecnie na topie?

Okrągłe, kwadratowe, czy prostokątne?

W niektórych sklepach meblowych jest tak duży wybór rozmaitych gałek do mebli, że klienci kompletnie nie wiedzą, na jaki model się zdecydować. Firmy prześcigają się bowiem w tworzeniu coraz to ciekawszych, designerskich gałek, które doskonale sprawdzą się zarówno przy nowoczesnych, jak i tradycyjnych meblach. Większość projektantów wnętrz poleca klientom, by ci kupowali te klasyczne modele, gdyż one zawsze będą na topie i dopasują się do każdej aranżacji wnętrza.

Metalowe, porcelanowe, czy kryształowe gałki meblowe?

Fani modnych, designerskich rozwiązań z pewnością wybiorą gałki do mebli metalowe lub kryształowe. One bowiem wiodą w ostatnim czasie największy prym wśród miłośników stylowych, eleganckich mebli. Co ciekawe, można je dopasować nawet do zwykłych, klasycznych mebli z sieciówek, gdyż uzyska się w ten sposób zupełnie nowy wygląd mebli. Warto jednak pamiętać o tym, że gałka do mebli nie tylko pełni funkcję ozdobną, ale również musi być ona praktyczna i funkcjonalna. Odpowiednia gałka do mebli powinna być zatem poręczna i solidnie wykonana, szczególnie w tych szafkach, z których korzysta się na co dzień.