Żeby korzystanie z ogrodu w sezonie letnim było komfortowe, trzeba pomyśleć o zakupie odpowiednich mebli. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów. Niestety nie wszystkie są godne polecenia i godne uwagi. Przed udaniem się do sklepu warto więc zapoznać się z ofertą sklepów i wybrać meble, które będą łączyć funkcjonalność i atrakcyjny wygląd.

Przegląd dostępnych mebli ogrodowych

meble ogrodoweKompletowanie mebli ogrodowych warto zacząć od stołu. Przy wyborze konkretnego modelu, należy zwrócić uwagę na jego kształt oraz rozmiar. Wydaje się, że najbardziej funkcjonalne są stoły owalne. Brak narożników sprawia, że wszystkie osoby są traktowane jednakowo i nikt nie zostaje wyróżniony. Stoły przeznaczone do ogrodu powinny być osadzone na solidnych nogach, zapewniających stabilność blatu. Wycięty otwór na jego środku pozwala na montaż parasola. Niezbędny element wyposażenia stanowią także fotele lub krzesła. Ich ilość i rozmiar należy dostosować do wielkości ogrodu. Wśród dostępnych produktów znajdują się także:

  • leżaki
  • hamaki
  • huśtawki
  • ławki oraz skrzynie

Szeroki wybór znaleźć można w SFMeble, ich meble ogrodowe to przede wszystkim oryginalność i styl, dlatego najbardziej polecam ten sklep.

Materiały używane do wytworzenia mebli ogrodowych

W związku z tym, że meble ogrodowe użytkowane są na zewnątrz, powinny być wykonane z trwałych materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych. Na wyróżnienie zasługują m.in. produkty wykonane z naturalnego, egzotycznego drewna, które są trwałe i nie wymagają konserwacji. Ich podstawową wadą jest jednak stosunkowo wysoka cena. Osoby, które szukają efektownych mebli, mogą zdecydować się na produkty rattanowe lub wiklinowe. Niestety tego rodzaju naturalne materiały charakteryzują się ograniczoną odpornością na wilgoć i intensywne promienie słoneczne. Ciekawą alternatywą dla rattanu i wikliny może technorattan. Dzięki zastosowaniu sztucznych włókien meble wykonane z tego materiału są niewrażliwe na deszcz, słonce, czy wiatr. W ostatnim czasie w sprzedaży pojawiło się wiele produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Wyróżniają się oryginalnymi, designerskimi kształtami. Ich trwałość jest jednak uzależniona od jakości zastosowanych tworzyw.