Sztuczne kwiaty są stosowane coraz częściej jako dodatek aranżacyjny. Takie rozwiązanie jest pełne zalet, warto je wykorzystać. Jeśli zastanawiasz się, czy sprawdzi się także w Twoim domu, ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Sztuczne kwiaty i ich zalety

Oto najważniejsze zalety sztucznych kwiatów w domowej aranżacji:

sztuczne kwiaty
  • Nie wymagają specjalnej pielęgnacji – te kwiaty wystarczy tak naprawdę regularnie przecierać miękką szmatką. Tyle wystarczy, aby pozostały w dobrej formie. Takie rozwiązanie jest dobre dla osób, które nie mają czasu lub chęci na pielęgnację żywych kwiatów.
  • Można umieścić je wszędzie – sztuczne kwiaty nie mają żadnych wymagań jeśli chodzi o rodzaj stanowiska. Dzięki temu można postawić je w każdym pomieszczeniu i cieszyć się piękną aranżacją.
  • Atrakcyjny wizualnie efekt – wystarczy nieco kreatywności, aby za pomocą sztucznych kwiatów stworzyć piękną ozdobę pomieszczenia. Różne wazony, dodatki, wstążki i inne elementy uświetnią aranżację. 
  • Dobre dla alergików – żywe rośliny nie są dla Ciebie? Nie  musisz rezygnować z kwiatów. Wystarczy wybrać te sztuczne, aby cieszyć się pięknymi widokami.
  • Ulubiony zapach – wystarczy zaaplikować na sztuczne kwiatki odrobinę ulubionego olejku eterycznego, aby poczuć wspaniały zapach.

Kilka inspiracji

Jeśli chcesz mieć w swoim domu sztuczne kwiaty, ale nie masz pomysłu na ciekawą aranżację, ten fragment artykułu na pewno Cię zaciekawi. Jeśli szukasz prostej, ale efektownej ozdoby, warto wstawić kwiaty do szklanego wazonu i obwiązać go wstążką. W aranżacji nowoczesnej doskonale sprawdzą się kolory takie jak beż, biel czy czerń. W zestawieniu ze sztucznymi kwiatami dobrze wygląda również butelkowa zieleń. Warto wybrać wstążkę w takim kolorze i obwiązać nią szklany wazon.

Jeśli w pomieszczeniu panują ciemne i stonowane kolory, dobrym pomysłem będzie ustawienie kilku granatowych wazonów. W tym przypadku warto wybrać kompozycje kwiatowe w barwie zbliżonej do koloru wazonu oraz złote lub srebrne dodatki. Taka aranżacja kwiatowa wygląda bardzo nowocześnie i atrakcyjnie.