Środki czystości znajdują się w każdym domu. Są niezbędne do utrzymania go w dobrym stanie. Jak wybierać najlepsze preparaty?

Środki czystości – PH

Jednym z czynników, który często nie jest brany pod uwagę przy zakupie środków czystości, jest ich PH.

  • Do mycia łazienki najlepsze są preparaty o niskim PH (kwaśnym); takie produkty najlepiej radzą sobie z osadami z mydła, kamieniem oraz rdzą,
  • Środki czystości z neutralnym PH są odpowiednie do czyszczenia mebli; skutecznie usuwają kurz i plamy.

Alkohol w składzie

Nie wszyscy są zwolennikami alkoholu w składzie środków czystości. Jednak takie preparaty najlepiej nadają się do czyszczenia okien oraz luster.

Bezpieczeństwo

Środki czystości (https://sklep.clovin.com.pl/odplamiacze) zawierają w składzie substancje, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Są jednak na ogół wyraźnie oznaczone. Producent ma obowiązek zamieszczenia na opakowaniu informacji o sposobie użytkowania produktu. Nieodpowiednie stosowanie preparatu może prowadzić do uczuleń lub podrażnień. Składy są szczególnie ważne w przypadku środków do prania, które mają bezpośredni kontakt ze skórą.

Wpływ na środowisko naturalne

Coraz większą uwagę przykłada się do tworzenia preparatów o naturalnym składzie, które nie będą wpływały negatywnie na środowisko. W niektórych krajach stosowanie szkodliwych dla natury składników jest prawnie zabronione.

Podsumowanie

Przy zakupie środków czystości nie należy kierować się jedynie ceną. Wybór wysokiej jakości preparatów umożliwi skuteczne i szybkie sprzątanie.