Stąpanie po zimnych, śliskich płytkach podczas wychodzenia z wanny lub kabiny prysznicowej nie jest zbyt przyjemne. Oczywiście, przed każdą kąpielą można położyć na podłodze specjalny ręcznik do stóp. Istnieje jednak wygodniejsza i bardziej ekonomiczna opcja – dywaniki łazienkowe z pianki PCV. W nowoczesnych sklepach są one sprzedawane w ogromnej różnorodności, co sprawia, że można dobrać ten dodatek do każdego wnętrza. W niniejszym tekście omówiono zalety i wady tych dywaników.

Właściwości materiału dywaników łazienkowych

Pianka PVC jest materiałem syntetycznym, który ma wiele zastosowań. W budownictwie, na przykład, PVC jest często stosowany jako izolacja i bariera przeciwwilgociowa. Toleruje długotrwały kontakt z wodą i praktycznie nie ulega wpływom bakteriologicznym.

Ze względu na swoją piankową strukturę PVC jest bardzo elastyczne i lekkie. Dzięki temu nadaje się do wielu różnych zastosowań: lokówki, separatory, polerki do paznokci itp. I oczywiście, jednym z najbardziej popularnych produktów jest dywanik do łazienki z PVC. Wykazano, że oferuje on wiele zalet w porównaniu z modelami tekstylnymi i silikonowymi.

Zalety dywaników łazienkowych z PVC

dywanik łazienkowy

Wielu uważa, że jedyną zaletą dywaników łazienkowych jest jej niski koszt. Oprócz niskich kosztów produkty do wnętrz z PVC mają wiele zalet:

  • dobrze znosi długi kontakt z wodą;
  • odporny na bakterie i grzyby;
  • szybko wysycha, gdy jest mokry;
  • nie ślizga się na podłodze wyłożonej kafelkami;
  • dywanik miękki w dotyku, przyjemny dla stóp;
  • mają lekki efekt masażu;
  • ważą niewiele.

Tekstylny dywanik łazienkowy wymaga wiele zachodu. Z kolei modele z PVC nie wymagają mycia, wytrząsania ani długotrwałego suszenia na kaloryferze. Struktura powierzchni tych dywaników praktycznie uniemożliwia im zbieranie drobnych zanieczyszczeń. Gdy są brudne, można je szybko opłukać pod prysznicem z dowolnym detergentem, a następnie po prostu powiesić nad wanną do wyschnięcia. Po spłynięciu wody produkt jest całkowicie suchy i gotowy do dalszego użycia.