Barek to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Butelki z trunkami często są ciekawie zdobione lub posiadają interesujące etykiety. Z tych powodów ustawione w widocznych miejscach mogą pełnić rolę ozdoby. Domowe barki mogą w znaczący sposób pomóc w wyeksponowaniu alkoholi. Warto jednak pamiętać, aby oprócz funkcji ozdobnej były również praktyczne i mogły pomieścić odpowiednią ilość butelek. 

Jaki powinien być barek do salonu? 

Podczas wizyty w sklepie z meblami warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, które z pewnością pomogą w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę pojemność. Barek do salonu musi przede wszystkim spełniać rolę praktyczną i powinien pomieścić wszystkie butelki, które aktualnie znajdują się w posiadaniu domowników.

barek do salonu

Na uwadze trzeba mieć też ich kształt. Nie każdy barek nadaje się do przechowywania butelek np. whisky, które bardzo często posiadają różne kształty. Bardzo ważny jest także materiał z jakiego mebel został wykonany. Nawiązujące do klasycznego wyglądu domowe barki najczęściej są drewniane i wyróżniają się zdobionymi elementami. To mały detal ale nadaje meblom wyjątkowego wyglądu. Zwolennicy nowoczesnych wnętrz mogą wybrać barek do salonu skonstruowany z metalu lub aluminium. Dostępne są również meble do przechowywania alkoholu wykonane z połączenia różnych materiałów.

Barek, a rozmiar pomieszczenia

Bardzo istotne jest, aby nie przesadzać z wielkością domowych barków. Nie jest niczym odkrywczym, że zbyt duży barek do salonu nie będzie korzystnie wyglądał w niewielkim pokoju. Meble dużych rozmiarów zarezerwowane są do przestronnych pomieszczeń i warto pamiętać o tej zasadzie podczas dokonywania wyboru. Małe barki często są tak zaprojektowane, aby mogły pomieścić pokaźną ilość butelek, a jednoczenie nie zajmowały dużej przestrzeni. W dużych pokojach można rozważy zakup barku oraz ustawienie wokół niego specjalnych siedzisk barowych. Zastosowanie takiego rozwiązania z pewnością nada pomieszczeniu wyjątkowego klimatu i będzie dobrze odebrane przez koneserów różnych trunków.