Sypialnia to pomieszczenie, w którym każdy chce się czuć komfortowo i przyjemnie. Powinna być urządzona nie tylko praktycznie, ale również elegancko. Elementem dopełniającym wystrój wnętrza może być odpowiednio dobrany dywan – warto wiedzieć, jakie dywany do sypialni sprawdzają się najlepiej.

Dywan w sypialni – na co się zdecydować?

Dywan w sypialni powinien w 100% spełniać wymagania użytkowników, dlatego należy wiedzieć, czego się po nim oczekuje. Dywan sypialnia to nie tylko kwestia samej praktyczności, ale również zapewnienie komfortu oraz relaksu. Dywan powinien komponować się z ogólnym wystrojem wnętrza – jeśli sypialnia jest urządzona w stylu skandynawski, świetnie sprawdzi się dywan z długim włosiem, imitujący naturalną skórę czy typu shaggy. Zapewnia on komfort podczas chodzenia, nawet bez pantofli – tego typu dywany mają miękką, przyjemną powierzchowność. Są wyjątkowo przyjemne w bezpośrednim kontakcie, szczególnie kiedy należy wstawać po nocy spędzonej w wygodnej pościeli. Dywan do sypialni powinien współgrać z ogólnym wystrojem wnętrza, pasując do barwy ścian czy mebli. Preferowane są raczej stonowane kolory, które pozwalają na wyciszenie i odpoczynek.

Rozmiar dywanu

Dywan w sypialni nie powinien mieć dużego rozmiary, by optycznie nie przytłaczać pomieszczenia. Z reguły sypialnie mają niewielkie rozmiary – zazwyczaj wybiera się dywan, który leży pod łóżkiem. W tym celu należy kupić model, który będzie szerszy o 1 metr niż rozmiar łóżka (powinien z każdej strony wystawać na około 50 cm). Wygląd wnętrza można zaburzyć także zbyt małym dywanem, który zginie pod meblem. Alternatywą dla jednego większego dywanu jest zakup małych dywaników, które układa się po obu stronach łóżka. Dywany do sypialni występują w tak wielu wariantach, że z pewnością każdy użytkownik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.