Szynoprzewody to ciekawe rozwiązanie, jakie jest spotykane w gospodarstwach domowych. Dawniej korzystały z nich jedynie sklepy i wystawy, aktualnie doceniają ich zalety użytkownicy prywatni. Czym odznaczają się szynoprzewody? Jak należy je zamontować? Na jaki model postawić?

Szynoprzewody

Warto zauważyć, że szynoprzewody oświetleniowe są dostępne w dwóch opcjach – jedno i trójfazowej. Pierwsze rozwiązanie wpływa na zapalania jednocześnie wszystkich źródeł światła we wnętrzu. Jeśli chodzi o trójfazowe szynoprzewody, dają one możliwość stworzenia trzech niezależnych od siebie obwodów elektrycznych. Ma to sporo zalet, jakie wiążą się ze swobodą odnośnie manipulowania punktami oświetleniowymi. Dzięki temu zaoszczędzimy koszty i zbudujemy przyjemny klimat w pomieszczeniu. Nie zapominajmy o ty, że trójfazowe szynoprzewody są trwalsze i znoszą spore obciążenia. 

Oferta szynoprzewodów, dostępna jest tutaj.

Jak zamontować szynoprzewody?

Na szczęście szynoprzewody są łatwe w montażu. Zazwyczaj są mocowane do sufitu, a w przypadku sufitu podwieszanego można wpuścić szyny do środka. Co ciekawe, szynowe oświetlenie montuje się także na ścianach. W taki sposób można wyeksponować mocne strony wnętrza i je doświetlić. Sporym uznaniem cieszą się szynoprzewody zawieszone na metalowych linkach, które bez problemu zamontujemy nawet w wysokim wnętrzu. Takie rozwiązanie doda charakteru i nowoczesności, jednocześnie zaskakując kwestią praktyczną. Pamiętajmy o tym, że dobierając szynoprzewody mamy sporo możliwości pod względem ich ułożenia na suficie. Kształtki łączą szyny w linii prostej oraz pod kątem 90 stopni, dając niezwykły efekt wizualny.