Dzieci to prawdziwy skarb dla rodziców. Jednak pojawienie się w domu pociech, często wymaga poświęcenia i przearanżowania dotychczasowego wnętrza tak, by spełniło wymagania najmłodszych. Jak wiadomo, dzieci po całym dniu zabawy najchętniej udają się na zasłużony odpoczynek do swojego łóżka. W przypadku gdy w domu znajduje się dwójka dzieci, a co więcej nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, rozwiązaniem może okazać się podwójne łóżko dla dzieci. Jak je jednak wybrać?

Podwójne łóżka dla dzieci- zalety

Zacznijmy od tego, że w przypadku łóżek podwójnych dla dzieci, mamy do wyboru dwa rodzaje tego mebla. Pierwszym z nich są łóżka piętrowe, które pozwolą zaoszczędzić przestrzeń, a drugi model to natomiast łóżko stawiane, z którego można wysunąć dodatkową ramę. Oba te modele mają wiele zalet, a do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • oszczędność miejsca- oba rozwiązania- łóżko piętrowe i wysuwane, są niezwykle kompaktowe w porównaniu z ustawieniem dwóch osobnych łóżek
  • korzyści ekonomiczne- można zaoszczędzić, zamiast kupować dwa osobne łózka
  • materace w cenie łóżka- co oznacza, że nie będziemy zobowiązani do zakupienia ich osobno
  • atrakcyjny i nowoczesny design

Jak wybrać łóżko podwójne dla dzieci?

Podwójne łóżko dla dzieci

Wybierając łóżka podwójne dla dzieci od Interbeds, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę wymiary- zwykle są to modele w rozmiarze 160×80 centymetrów i 180×80 centymetrów- i dobrać te parametry zgodnie ze wzrostem dzieci. Powinniśmy wziąć także pod uwagę- w szczególności w przypadku łóżka piętrowego- czy posiadają one dodatkowe barierki, które zabezpieczą dzieci przed wypadnięciem. Kolejno sprawdźmy wybrany przez nas model dysponuje dodatkowymi szufladami i schowkami, w których można schować pościel jak i również dziecięce zabawki. W przypadku podwójnych łóżek dziecięcych wysuwanych, zwróćmy uwagę czy w zestawie znajdują się dodatkowe poduchy, które można swobodnie rozłożyć po złożeniu łóżka. Dzięki temu, będziemy mogli wykorzystać ten mebel zarówno jako dzienny, co powinno również ułatwić aranżację dziecięcego pokoju.