Kuchnia każdego domu może być urządzona w różnym stylu. Może być ona tradycyjna oraz bardziej nowoczesna. W każdej kuchni muszą znaleźć się pojemne meble kuchenne oraz istotny detal wpływający na funkcjonalność oraz walory estetyczne mebli – uchwyty do szafek.

Uchwyty do mebli kuchennych, odpowiedni wybór

Jak wspomniano powyżej, kuchnia oraz szafki kuchenne mogą mieć swój unikalny klimat. Ważne aby wybrane i montowane uchwyty meblowe wpisywały się w styl wnętrza, w zakresie koloru, rodzaju materiału oraz wykończenia, na przykład na tak zwany duży połysk.

Uchwyty do mebli kuchennych i ich rodzaje

Wśród wielu modeli uchwytów można wymienić między innymi: nowoczesne uchwyty relingowe oraz krawędziowe.

Uchwyty relingowe do mebli kuchennych

Uchwyty relingowe do mebli kuchennych są prostym rozwiązaniem pasującym do nowoczesnych kuchni. Cechuje je neutralny wygląd, dobrze wpasowujący je w różnorodne pomieszczenia kuchenne. Pasują bowiem do jasnych mebli, ciemnych, surowych i bardziej zdobionych. Są dostępne w różnych długościach oraz grubościach, co czyli je bardzo uniwersalnym elementem wykończeniowym. Bardzo funkcjonalną zaletą tych uchwytów jest możliwość montażu w pionie lub poziomie. Dostępne są w różnych kolorach, jednak największym zainteresowaniem klientów cieszą się odcienie aluminium i chromu.      

Uchwyty krawędziowe do mebli kuchennych

Uchwyty krawędziowe są również bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Występują jako gotowe uchwyty o określonej długości lub długie profile docinane na pożądaną długość. Dzięki temu można je dostosować do każdego rodzaju szafek kuchennych. Montaż tego typu uchwytów polega na ich nabijaniu na górną krawędź frontu, dzięki czemu uzyskuje się jednolitą powierzchnię frontu, bez wystających elementów. To nadaje meblom bardzo estetyczny i subtelny wygląd.