Ścianki prysznicowe to doskonały sposób na stworzenie nie tylko wygodnej, ale także ładnej łazienki. Montaż ścianki prysznicowej jest łatwy oraz szybki, nie generuje także zbyt dużych kosztów.  Co więcej, ścianka prysznicowa pasuje do każdej łazienki niezależnie od tego, w jakim stylu jest urządzona. Jest to związane z faktem, iż ścianka charakteryzuje się dość minimalistycznym wyglądem i pasuje do wszystkich innych elementów znajdujących się w łazience. 

Funkcjonalne rozwiązanie

Opisywane ścianki są praktycznym rozwiązaniem szczególnie w przypadku osób, które chciałyby zaaranżować przestrzeń w łazience w taki sposób, aby zaoszczędzić trochę miejsca. Dzięki ściankom prysznicowym można stworzyć funkcjonalny i ładny prysznic na przykład we wnęce, narożniku lub też innym miejscu w pomieszczeniu, które nie może być wykorzystane w inny sposób.

Ścianki prysznicowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnej kabiny z brodzikiem oraz drzwiami. Co więcej, prysznice tworzone z zastosowaniem różnego rodzaju ścianek prysznicowych wpisują się w najnowsze trendy w dziedzinie aranżacji łazienek.

Jak wybrać ściankę prysznicową?

Oprócz swoich własnych preferencji związanych z wyglądem ścianki warto wziąć pod uwagę ogólne parametry. Na rynku można znaleźć ścianki w różnych rozmiarach. Dostępne najczęściej szerokości to 70 – 140 cm. Jeżeli chodzi o rodzaje ścianek prysznicowych to można wyróżnić na przykład typ Walk In Fix charakteryzujący się wspaniałym efektem wizualnym.

Tego rodzaju ścianka zapewnia też wygodę oraz swobodę podczas kąpieli. Kolejnym typem jest Walk In Fix z ruchomym skrzydłem, który umożliwia swobodny dostęp do kabiny i chroni przed zachlapaniem podłogi w łazience podczas prysznica.

Warto wyróżnić także typ Walk In, czyli bardzo prostą, pojedynczą ściankę prysznicową odpowiednią do małej łazienki.