Kosze do segregowania śmieci konieczne są na terenie każdej nieruchomości, w której mieszkają właściciele, skłonni swoje śmieci segregować. Zakup takich koszy nie jest większym problemem. Szukając odpowiednich w sklepach stacjonarnych, bardzo szybko można jednak przekonać się, że kosze do segregacji śmieci są dość drogie. Większe pojemniki do segregacji śmieci mogą kosztować nawet około dwustu złotych za sztukę. Przy konieczności zakupu kilku – co przy segregacji śmieci jest naturalne – wydatek jest już bardzo duży. Warto więc sprawdzić ceny koszy w kilku miejscach.

W sklepach ogrodniczych jest dość drogo

Kosze do segregacji śmieci często dostępne są w sklepach ogrodniczych i meblowych (sprawdź np. kosze do segregacji śmieci z Belmeb). Pojemniki do segregacji śmieci możemy znaleźć w różnych cenach, w zależności od typu sklepu. Warto więc sprawdzić ceny w kilku takich sklepach. Rozsądnie też jest pojechać do marketu budowlanego. Tam też pojemniki do segregacji śmieci są dostępne i często nawet o kilkadziesiąt złotych tańsze.

A może zakupy w Internecie?

Alternatywą są też zakupy w Internecie. Kosze do segregowania śmieci można kupić w wielu sklepach internetowych i poprzez portale ogłoszeniowe. Zakup koszy w takim miejscu wiąże się z niższym wydatkiem. Nawet z kosztami wysyłki, cena zakupu może być naprawdę atrakcyjna. Takie kosze jednak z reguły są pakowanie w karton, niekiedy tylko owijane folią. Odbierając przesyłkę, warto więc ją otworzyć i sprawdzić, czy kosz w trakcie transportu nie uległ uszkodzeniu. Jeśli tak się stało, protokół szkody należy spisać przy kurierze, bowiem tylko to gwarantuje pozytywne rozpatrzenie reklamacji.