Jeśli decydujesz się na dywan, pewnie nie dałeś/ dałaś nabrać się na tezy, iż to oznacza dużo więcej sprzątania i przeszkadza w utrzymaniu schludnego wyglądu w mieszkaniu. Podłoga bowiem i tak jet powierzchnią, na której gromadzi się najwięcej brudu i aby z niej korzystać do celów innych niż chodzenie, konieczne jest stałe utrzymywanie czystości. Jeśli interesują Cię dywany z sizalu, zapoznaj się z kilkoma informacjami na ich temat.

Gdzie pasują dywany sizalowe?

Dywany produkowane z naturalnego sizalu (lub sznurków, które go imitują, stąd ich alternatywna nazwa: sznurkowe), cechuje duża wytrzymałość. Świetnie sprawdzą się w salonie, jadalni, przedpokoju czy holu. Duża dostępność wzorów i rozmiarów czyni je także atrakcyjnym dodatkiem w pokojach młodzieżowych i dziecięcych, gdzie mogą być poddawane długiej i intensywnej eksploatacji podczas zabaw czy nauki. Dywan sizalowy jest odporny na różnego rodzaju substancje i warunki atmosferyczne, co czyni go dobrym rozwiązaniem dla kuchni, a także Twojego balkonu lub tarasu. Ogromna dostępność wzorów i kolorów dostępnych na rynku sprawia, że jeśli chcesz, możesz mieć taki dywan w każdym pomieszczeniu w Twoim domu.

dywan sizalowy

Dlaczego warto kupić dywan z sizalu?

Wiesz już, że dywan sizalowy (https://sklepeureka.pl/kolekcje/sizal) jest odporny na ekstremalne warunki, cechuje go trwałość i uniwersalność. Do tych zalet warto dodać fakt, iż są one łatwe do utrzymania w czystości. Gdy pojawi się plama, możesz po prostu ją zetrzeć ściereczką i delikatnym detergentem (sprawdzi się nawet szare mydło). Dywany sizalowe są dosyć twarde, co nadaje im eleganckiego wyglądu, mogą więc być elementem wystroju w pokojach o najróżniejszych stylach. Ich design sprawia, że nie narzucają się w pomieszczeniu i nie wymagają tyle uwagi i ostrożności, co inne dywany. Dostępność licznych wzorów umożliwia odnalezienie dywanu z sizalu pasującego do każdego gustu.