Dywan w salonie pełni bardzo ważną funkcję dekoracyjną. Dopełnia on całą stylizację wnętrza. Salon to miejsce, gdzie przyjmuje się gości, urządza imprezy, czy spędza wspólnie czas z rodziną, dlatego tak ważny jest dobry wybór dywanu do tego pomieszczenia. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

KOLOR DYWANU


Trzeba zwrócić uwagę, by dywan kolorystycznie nie zlewał się z podłogą. Mimo tego, że należy wybrać wykładzinę pasującą pod nasze preferencje, to jednak należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do całego wystroju wnętrza. Najlepiej dobrać go tak, aby kontrastował lub był bardzo podobny do pozostałych elementów, takich jak: meble, zasłony i przede wszystkim ściany. Jeśli gustujemy w stonowanych kompozycjach, to idealnym wyborem będzie dywan o podobnej barwie. Do takich kolorów jak beż i brąz świetnie wpasuje się odcień czekoladowy lub kremowy.

WIELKOŚĆ DYWANU


Należy pamiętać, że dywan w salonie musi mieć odpowiednią wielkość. Jeśli decydujemy się, aby był umieszczony na środku salonu to musimy zakupić na tyle duży, aby, siedząc na kanapie stopy były położone na nim. Warto pamiętać, jednak, żeby nie przesadzić z jego wielkością, ponieważ straci na swoim uroku, jeśli będzie zajmował całą powierzchnię od jednej do drugiej ściany.

WZÓR DYWANU


Jaki wzór wybrać? Postawić na jednokolorowy czy raczej wzorzysty? Tutaj idealnie sprawdzi się zasada kontrastu. Jeśli posiadamy w salonie wzorzystą tapetę lub kanapę, to wtedy idealnym wyborem będzie dywan o jednolitej barwie. I tak samo w przypadku, gdy w pomieszczeniu dominują ściany i meble w jednym kolorze, idealnie sprawdzi się wykładzina z jakimś motywem lub w orientalne wzory. Czasami, jednak zastosowanie kontrastu nie będzie dobrym rozwiązaniem. Zdarza się, że całość stylizacji wygląda lepiej, jeśli jest ze sobą powiązana takimi samymi motywami.

Warto pamiętać również, aby przed zakupem dywanu sprawdzić jego jakość wykonania. O tym często decyduje jego waga i gęstość tkania. Im dywan jest cięższy i gęstszy tym lepszej jakości. 

Dywany do salonu dostępne tutaj.