Pomimo tego, że sporo osób interesuje się sztuką albo chociaż przynajmniej ma świadomość pewnych rzeźb, nazwisk malarzy, rzeźbiarzy oraz innych zjawisk związanych ze sztuką, to jednak zwrot passe partout jest czymś, co jest obce sporej części nawet zainteresowanym sztuką. Czym tak naprawdę jest passe partout? Sprawdziliśmy to i w naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy to zagadnienie. Zapraszamy do lektury.

Czym jest passe partout?

Wydawać by się mogło, że jest to coś bardzo skomplikowanego, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna i passe partout nie jest niczym innym, jak tylko rodzajem kartonowej oprawy, którą można zobaczyć w ramce obrazu. Głównym celem jest ochrona obrazu przed zabrudzeniami oraz zniszczeniami. Ramka ma prostokątny kształt, natomiast jeżeli chodzi o wybór koloru, to zależy już to tylko i wyłącznie od preferencji klienta. Można je dodać do ramek i w efekcie zwiększy to ochronę dzieła poprzez oddzielenie jego od szybki.

Co można umieścić w passe partout?

Mówiąc jednym słowem – wszystko. W zależności od potrzeb i rozmiarów, które notabene mogą zostać stworzone w pracowniach na specjalne życzenie klienta, można włożyć w nie ważne dokumenty, jak również dyplomy, które w efekcie zostaną pięknie wyeksponowane. Wkomponowanie obrazu w passe partout sprawi, że obraz, który wisi na ścianie będzie wyglądać o wiele bardziej efektownie i wypełniać przestrzeń. 

Inną kwestią jest już to, jakie passe partout wybierzesz do własnego obrazu. Pamiętaj, że na rynku jest praktycznie każdy jego odcień i tylko od Ciebie zależy, jaki rodzaj jego wybierzesz oraz jakiej będzie ono grubości.