Lampy stojące są dopełnieniem wnętrza i mogą sprawić, że uzyska ono dodatkową funkcjonalność. Za ich pomocą można także stworzyć efektowne kompozycje oświetleniowe. Co wybrać? Warto sprawdzić przegląd modnych lamp stojących dostępnych obecnie w sklepach.

Lampy podłogowe i stołowe – modne modele

Do kategorii lamp stojących zaliczają się lampy w dwóch wariantach:
– lampy podłogowe
– lampy stołowe

Pierwsze z nich dedykowane są do umieszczenia na podłodze, na przykład można ustawić je przy kanapie lub fotelu albo w zaciemnionym kącie, aby go rozświetlić. Wśród modnych modeli znajdują się między innymi lampy na trójnogach wyposażone w abażury z tkaniny lub reflektory – warto sprawdzić lampy Globo, lamp z wieloma punktami świetlnymi, a także lampy z podwieszanymi kloszami – kapitalnie nadają się do umieszczenia nad stolikiem.

Z kolei do kategorii lamp stołowych zalicza się pełna gama modeli dedykowanych do ustawienia ich na podłożu, na przykład stole, stoliku nocnym, komodzie czy na parapecie. Obecnie bardzo modne są lampy stołowe z pękatymi podstawami wykonanymi z przezroczystego szkła, metalu, które uzupełniane są o tkaninowe abażury. Także warto zwrócić uwagę na modele w nowoczesnym stylu, które składają się z samej podstawy, w której umieszcza się stojącą żarówkę typu Edison. Takie proste, ale efektowne lampy są doskonałym dodatkiem na stolik czy półkę.

Oświetlenie Globo – stylowe lampy stojące

Wybierając lampy stojące, warto zwrócić uwagę na oświetlenie Globo, które zachwyca swoim designerskim wyglądem i stanowi doskonałe dopełnienie wielu aranżacji. To oświetlenie pasujące między innymi do wnętrz w stylu skandynawskim, loft, boho, minimalistycznym, nowoczesnym i klasycznym.

Z pełną kolekcją lamp Globo można zapoznać się bliżej na stronie internetowej producenta oraz w sklepach prowadzących sprzedaż oświetlenia Globo online.